Alternatywa dla GoPro HD

Moderatorzy: GÓRNIK, KubaLa, SeraaX, Paul, GgG, quake, MLYNoBIKER, KaKTuSSS, Spaced, piotrex, motomysz, nikom, ArthurGreen, off_road

Postprzez nopainnogame » 21.04.2011 06:00:16

Też mam tą kamerkę i z tego co pamiętam to te mocowania są wielkrotnego użytku,a nie jednorazowe. Wujek_cieta_riposta patrzyłeś na jakoś tego kleju,bo to czuć nawet dobrze palcem ? Możesz kupić pojedyńcze mocowanie na Allegro - koszt chyba 18zł, sam brałem dla kolegów.
PS: wracając do głownego tematu - ekran do GoPro za 400zł to przegięcie za śmiesznej wielkości podgląd. Ciekawą alternatywą moze być kamerka Drift,bo teraz jest już w wersji,która nagrywa 60fps :D
nopainnogame

Postprzez SegatiV » 21.04.2011 16:05:10

Alternatywy dla go pro nie ma, nie oszukujmy się, produkt jest porządny, sprawdzony i relatywnie tani, bo za 1000-1500pln mamy kamerę która kręci w DH, jest solidna, do tego ma uchwyty spełniające swoją rolę, a i z przyklejeniem na "patent" nie ma problemu. Obraz jest najlepszy z obecnej oferty innych producentów.

Jeśli chodzi o ekranik, to nowość... Będzie taniej na pewno, kwestia czasu.
http://www.we-pol.pl meble - Bytom, Katowice i okolice.
SegatiV

Postprzez gangsta » 23.04.2011 21:19:00

A może to:

http://www.sicklines.com/2010/11/02/vio-pov-hd-1080p-wearable-helmet-camera/

parametry te same co GoPro, ale kąt oka mniejszy co przekłada się na stabilność zdjęć, jednak obiektyw ma mniejszą bezwładność niż masa GP, tak więc tutaj mamy na plus dla stabilności. Z tego co oglądałem filmiki obrazek nieco gorszy niż w GP ale wg mnie zadowalający. No i w cenie ma wyświetlacz :D , czyli można precyzyjnie kadrować i na szybko przeglądać materiał.
gangsta

Postprzez nopainnogame » 24.04.2011 08:08:37

Tylko to cudo jest strasznie drogie. GoPro HD też wychodzi bardzo drogo z wyświetlaczem i jakimiś mocowaniami (bo te standardowe choćby w helmecie są bez szału,a najfajniejsze szelki kosztują "jedyne" 160zł). Wspomniany przez ze mnie http://allegro.pl/drift-hd-170-stealth-i1577894711.html wypada na tym tle dość dobrze cenowo. Na Allegro można dostać tanio zestaw Motorsports + wyświetlacz,ale brakuje tam jakiś sensownych mocowań do jazdy.
Mam na końcie już ponad 600 filmików z GoPro i widzę multum jego wad:
- ubogi zestaw na początek
- bardzo drogie akcesoria
- brak podglądu (można mieć podgląd na żywo,ale by miało to sens to trzeba kupić obudowę z wyprowadzeniami na przewody za jedyne 150zł, tylko jak chcesz coś nagrywać od wodą to już jest kicha)
- dodatkowy wyświetlacz - fajny pomysł,śmieszna cena za takie małe wymiary ( całkowity brak jakichkolwiek parametrów na stronie producenta też mnie dziwi),czy zestaw do 3D - w sumie płacisz kupę kasy za przewód do synchronizacji, większą obudowę i skromne mocowania
-jakość nagrań w nocy lub pod wieczór to tragedia - nagrywałem pożar,a efektem końcowym w sumie było jasne światło na środku i nic więcej (komórką takie coś też nagram) - widać to dobrze na stronie producenta,gdzie wszystkie filmiki są robione przy super świetle
- trzeba strasznie uważać przy przejściach z zacienionych miejsc na mocno oświetlone,bo zdecydowanie widać jak długo kamerka sama ustawia parametry (bywa to wkurzające,gdy coś wyjdzie na spontanie,a tak widzisz prawie ciemne tło)
- perspektywa z jazdy ma także jedną dużą wadę - strasznie wszystko wypłaszcza i nie czuć nic z wielkości przeszkód.
Nie ma co sie oszukiwać GoPro to idioten kamera dla osób,które nie oczekują dużo poza nagraniem jak jadą (gdzie jeśli jest dużo nierówności to kiepsko to wygląda). Do ujęć z boku lepiej używać choćby lustrzanki,bo brak optycznego zoomu i zmiany parametrów jest drażniący. Obojętnie,więc jaką kamerkę wybierzemy,bo amator nie zwróci uwagi na różnice w jakości,bo dla niego i tak liczy się tylko,że nagrał coś ze swojej jazdy.
nopainnogame

Postprzez SegatiV » 24.04.2011 08:41:45

nopainnogame idealne podsumowanie, a dodajmy że w swojej kategorii cenowej GoPro jest najlepsze.
SegatiV

Postprzez Tom@s » 24.04.2011 15:16:39

czy ja wiem czy GoPro jest tylko dla "idiotów-amatorów"? ostatnio nawet na TVN Turbo widziałem jak tego używają w normalnych profesjonalncyh programach :D

fakt jest taki, że na rynku są tak naprawdę 2 warte uwagi kamery (ContourHD i GoPro), które mają swoje wady i zalety... zawsze można pozbierać na bardzo profesjonalną kamerę, polecam zapoznać się z ofertą np. http://www.camonboard.pl/ :)
Tom@s

Postprzez nopainnogame » 24.04.2011 18:23:31

Znaczek HD swoje robi ;) nigdy nie pisałem,że tą kamerką nie można nic ciekawego nagrać,bo przy dobrym oświetleniu jakość jest super . Nie powiedziałem,że to kamera dla idiotów :lol: tylko jej opcje ograniczają się do "wł. /wył. " :mrgreen: Kręcisz poprostu jak leci i o niczym nie myślisz.
nopainnogame

Postprzez Tom@s » 24.04.2011 18:46:44

zwykłemu śmiertelnikowi nie potrzebne są bardziej rozbudowane opcje... zresztą tutaj i tak, żeby coś ustawić musisz wziąć instrukcję, bo żeby nauczyć się tych hieroglifów to trochę czasu trzeba nad nimi spędzić :D
Tom@s

Postprzez mitoza-mejoza » 29.04.2011 12:39:21

Mam pytanie odnośnie mocowań na kask, kilka/kilkanaście postów wyżej ktoś napisał , że naklejki są wielokrotnego użytku . Zatem z checią poslucham jak odczepić w miarę nie agresywnie i zregenerować ten klips :)
Heksa_chloro_cykloheksan
mitoza-mejoza

Postprzez war23 » 29.04.2011 14:38:21

http://allegro.pl/show_item.php?item=1578592496 kupil sąsiad to! Wyjebongo! Strasznie fajty batent ale nie uniwersalny!
Karpiel i Duncon to moje zycie
war23

Postprzez dzemi15 » 29.04.2011 18:48:23

Patent zajebisty, ale rzeczywiście mało uniwersalny.
[S]Kask 661 strike r.M http://tnij.com/RwJFU
BH+fox van r +box race 08 http://tnij.com/nOdoF
dzemi15

Postprzez mitoza-mejoza » 30.04.2011 22:28:10

Mnie osobiście brakowałoby w Liquid Image takich detali jak możliwość zamontowania na klatce piersiowej czy też na kasku ( zmierzam do tego, że ujęcia z boku kasku czy tez z góry kiedy to jest widoczny daszek wyglądają dość efektownie).

Prezentowane wyżej urządzenie wydaje się nagrywać bardzo dobrze ale jednocześnie nudnie (jest skierowane w konkretne miejsce czyli tylko i wyłącznie w okolice oczu)

Co do samego GoPro właśnie dokonałem operacji zdjęcia klipsa z kasku i zamontowania na innym.

Obserwacje :

- klej dalej się klei
- struktura taśmy została zachowana
- odklejenie nie pozostawia najmniejszych śladów na skorupie kasku
- na nowym kasku pierwsze odczucia sprawiły ,iż mam wrażenie bardzo dobrego trzymania się taśmy co zostało potwierdzone na trasie
-uświadomiłem sobie, że klips curved dostępny jest tylko w opcji 5 sztuk a to oznacza koszty wysokości 99zł ( a to już nie jest przyjemna cena jak za kawałek plastiku)

Wnioski :

- po raz kolejny GoPro (z pewnością nieświadomie) a właściwie 3M pokazało , że mają wysokiej jakości produkty
- jeśli ktoś ma kask z duża ilością otworów a kształt skorupy nie bardzo współpracuje z kształtem tradycyjnego GoPro-wskiego klipsu w okolicy ciemieniowej warto kupić klips z mocowaniem na paski ( oszczędzi to moich zachodów i podchodów oraz całej logistyki jak odkleić/przykleić
- W kasku 661 Evolution zamocowanie na szczycie skorupy jest dość ograniczone ale w dalszym ciągu możliwe
Heksa_chloro_cykloheksan
mitoza-mejoza

Postprzez jasiek_krk » 01.05.2011 10:50:21

mitoza-mejoza napisał(a):"mitoza-mejoza "

Dobry post ale:

mitoza-mejoza napisał(a):"dokonałem operacji zdjęcia klipsa z kasku i zamontowania na innym"

Napisał byś w jaki sposób? Podgrzałeś jakoś mocowanie i puściło w końcu?

mitoza-mejoza napisał(a):"jeśli ktoś ma kask z duża ilością otworów a kształt skorupy nie bardzo współpracuje z kształtem tradycyjnego GoPro-wskiego klipsu w okolicy ciemieniowej warto kupić klips z mocowaniem na paski ( oszczędzi to moich zachodów i podchodów oraz całej logistyki jak odkleić/przykleić "

Zgadzam się, co więcej w wielu kaskach przy otworach wentylacyjnych siateczka jest materiałowa/ z twardego plastiku i da się ją ugiąć tak żeby przeprowadzić pasek od mocowania ( miałem tak w poprzednim kasku )

Co więcej nie trzeba wydawać sporej kasy na mocowanie paskowe, jest ono bardzo proste do zrobienia i w sieci jest kilka tutoriali DIY. Oczywiście najlepiej się nie trudzić i kupić po prostu go pro w wersji helmet cam.

mitoza-mejoza napisał(a):"W kasku 661 Evolution zamocowanie na szczycie skorupy jest dość ograniczone"

W Urge jest sporo miejsca ale przez regulacje daszka trzeba się zastanowić gdzie nakleić mocowanie ponieważ będzie ono ograniczać ruch daszka ( gdy naklei sie za blisko ) a gdy będzie za daleko kąt ustawienia kamery może być kiepski. Rozwiązaniem może być zamontowanie na wyższej "nóżce" lub przy użyciu "krzywek" do mocowania kamery z boku kasku.

Down-o-matic uniemożliwia też użycie mocowania paskowego gdyż jego wywietrzniki są osłonięte metalową siatką.

Czasem ( do niektórych ujęć nie tylko rowerowych ) warto mieć płaską soczewkę a nie ciągle fisheye'a ( go pro nie wiedzieć czemu nie robi takiej oficjalnie ). Zamierzam zrobić nakładkę nie ingerującą w kamerę która będzie dawała efekt spłaszczenia ( w niektórych przypadkach takie rozwiązanie polepsza ostrość np: pod wodą ). Jak się uda będę o tym informował.
[S] Szukasz Części? Ramy lub Widelca? Napisz na PW a może będę mógł pomóc.
jasiek_krk

Postprzez mitoza-mejoza » 01.05.2011 22:59:40

jasiek_krk napisał(a):"Napisał byś w jaki sposób? Podgrzałeś jakoś mocowanie i puściło w końcu?"

No właśnie nic enigmatycznego w tym nie było.
W pierwszej chwili próbowałem zbadać sytuację czyli rękami to oderwać ( oczywiście co było do przewidzenia , nie przyniosło to nawet minimalnych rezultatów)

Zatem wyciągnąłem z szafki Victorinox'a ( jakby ktoś nie wiedział scyzoryk szwajcarski;) )
delikatnie i w miarę możliwości wsunąłem go pod taśmę ( co nie okazało się wcale trudne) A następnie z myślą o bezpieczeństwie kasku scyzoryk obróciłem zaokrągloną stroną [która notabene w Victorinox'ach jest bardzo okrągła) w kierunku kasku ( ruch taki jak przy kręceniu śrubokrętem) co by nie zniszczyć skorupy -> i okazało się , że na skorupie nawet ryski nie ma po całej operacji:D hehe

Całą procedurę wykonałem stopniowo coraz to bardziej wgłębiając się w przestrzeń taśmy ( ciekawą obserwacją było to , że klips będąc już w 2/3 odlepiony dalej trzymał się tak mocno ,że musiałem się nieźle natrudzić, żeby ostatnią część odlepić siła własnych rąk)
Heksa_chloro_cykloheksan
mitoza-mejoza

Postprzez SegatiV » 02.05.2011 12:35:03

A, i trzeba też dodać że przy jakości HD wymagana jest lepsza karta pamięci, im szybsza tym lepiej, wtedy nie ma opóźnienia, a obraz nie pływa, nie gubi ostrości itd.
SegatiV

Postprzez jasiek_krk » 06.05.2011 14:03:02

SegatiV napisał(a):"wymagana jest lepsza karta pamięci, im szybsza tym lepiej,"

Defacto masz rację ale w praktyce nie zauważyłem gigantycznej różnicy...

http://www.powersurf.eu/plaska-soczewka-gopro-nowosc-p-77.html?cPath=22

Na str. polskiego dystrybutora jest płaska soczewka "tylko" 120 zł za samą soczewkę (z dodawanym filtrem pomarańczowym dla lepszych kolorów pod wodą ). Nie jest to oryginalny produkt go pro więc cena lekko mnie dziwi tym bardziej że w podobnej cenie ( ok 30$ ) można zobaczyć akcesoria firm które specjalizują się w dorabianiu gadżetów do gopro.
jasiek_krk

Postprzez Omer » 16.05.2011 19:46:53

Widzę, że sporo osób ma kamerkę GoPro. Może mi pomożecie. Kupiłem ostatnio na allegro używaną GoPro Digital Hero 3 tylko, że sprzedawca nie posiadał kabla USB do niej. Myślałem, że podpasuje każde mini-USB, ewentualnie micro ale okazuje się, że nie. Ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć jaki kabel USB konkretnie zadziała? Zjeździłem dziś większe i mniejsze sklepy ale nigdzie nie mają takiego kabla.
Byłbym wdzięczny bo mimo, że nie jest to HD to jakość jest jak dla mnie zadowalająca i strasznie się nakręciłem na kręcenie filmików a bez kabla ciężko się przerzuca na kompa pliki ;)
EDIT:
Wyczytałem gdzieś, że kabel USB trzeba mocno wcisnąć, do charakterystycznego kliknięcia. To prawda? Mam od kolegi kabel z aparatu Kodak i niby wchodzi ale płytko a nie chciałem za mocno wciskać żeby czegoś nie popsuć. Chwilowo nie mam jak sprawdzić bo brat wziął kamerę ale jak wróci to obadam.
Omer

Postprzez mitoza-mejoza » 16.05.2011 21:01:15

Nieprawdą jest, że kabel od GOPro USB ciężko ,,wchodzi" owszem klikniecie słychać ale broń boże procedura ta nie należy do siłowych .

Co do kabelka : hehe czasami proste rozwiązania są trudniejsze niż najstarsi górale mogliby przypuszczać ;) ---> wyjmij kartę SD z kamerki i podłącz pod slot ( laptopy mają go w standardzie ) jeśli masz stacjonarny komputer proponuję zakup , taki slot nie jest drogi a zaoszczędzi Ci nerwów z szukaniem kabelka, no chyba , że ktoś potrafi taki dostać.

Co do Twojego zadowolenia :) ciesze się ale wiem z praktyki, że jak tylko by Ci trafił do rąk HD-egzemplarz to szybko byś zmienił stanowisko .... pal licho HD nawet ale dla mnie obraz inny niż 16:9 to nie obraz :P

Czym bardziej się wkręcasz tym więcej potrzebujesz , ja ost zaczynam ubolewać nad brakiem 60fps-ów w trybie HD
Heksa_chloro_cykloheksan
mitoza-mejoza

Postprzez jasiek_krk » 16.05.2011 22:38:12

mitoza-mejoza napisał(a):"owszem klikniecie słychać "

heh w mojej w ogóle nie ma kliknięcia, co więcej trzeba uważać żeby nie ruszyć kablem bo wypada wtedy z gniazda (np przy ładowaniu).

Zdjęcia przerzucam wyciągając kartę bo w ogóle mi komputer kamery nie znajduje ale to ponoć częsty przypadek.
jasiek_krk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy