Malowanie surowego aluminium (golenie dolne)

Moderatorzy: GÓRNIK, KubaLa, GgG, quake, MLYNoBIKER, motomysz, nikom, off_road

Malowanie surowego aluminium (golenie dolne)

Postprzez maxik » 14.02.2012 22:59:06

Witam,
Wlasnie oskrobalem szczotka druciana na wiertarce dolne golenie od Juniora T 170mm.

Mialem je pomalowac na bialo lub czarno ale kolor surowego aluminium tak swietnie sie prezentuje ze chcialbym zostawic tak jak jest.

Pytanie brzmi czy na surowe aluminium mozna nalozyc lakier bezbarwny? Bedzie sie to trzymac? Surowych goleni nie zostawie bo ciezko bedzie umyc no i z utlenianiem bedzie klopot...
maxik

Postprzez boogiel » 14.02.2012 23:03:19

A to czasem nie jest magnez?
KUPIĘ TANIĄ RAMĘ MTB 17", PIASTĘ PRZÓD 9mm, KORBĘ NA KWADRAT I MOSTEK POD 31,8mm
boogiel

Postprzez diskordia » 14.02.2012 23:06:13

http://www.pinkbike.com/photo/2559963/

ja swoich nie lakierowałem.raz na sezon wystarczy przeleciec pastą polerską
diskordia

Postprzez maxik » 14.02.2012 23:42:32

dziex za info!
maxik

Postprzez adrian50005 » 15.02.2012 11:12:58

Jak byś pomalował na bezbarwny to byś nie miał aż tak ładnej powierzchni, wszystko byłoby bardziej matowe :)
adrian50005

Postprzez Mervis » 15.02.2012 11:23:03

to jest stop alu z magnezem, jeśli nie pomalujesz po prostu zrobi Ci się mikro warstwa tlenku, jest bardzo twarda, chroni przed wiekszymi rysami.
Mervis

Postprzez tsuful_zoo » 15.02.2012 13:48:31

Co w takim przypadku z solą? Nie bedzie reagoeac z magnezem ?

tsuful_zoo

Postprzez diskordia » 15.02.2012 17:28:11

zadna twarda warstwa się nie robi- golenie cimnieją trochę po jakimś czasie i tracą połysk- ale wystarczy je porzadnie przetrzeć suchą bawełnianą szmatą- lub co kilka miesiecy wypolerować pastą- wtedy sa jak lusterko

Sól na pewno przyśpiesza matowienie- ale jak ma niby reagować? spodziewasz się osłabienia lag,czy może mają się rozpuścić?
diskordia

Postprzez tsuful_zoo » 15.02.2012 21:50:27

diskordia napisał(a):" spodziewasz się osłabienia lag,czy może mają się rozpuścić?"

raczej to pierwsze :)
zastanawiałem sie wlasnie ( tak jak napisałes ) czy sie rozpuszczą przy kontakcie z ziarenkiem soli i jak chmura dymu opadnie to zostaną same górne lagi ale po długich godzinach rozmysleń wykresliłem tę opcje ;)

tsuful_zoo

Postprzez maciekbike » 16.02.2012 08:28:24

Chwile temu tez polerowałem swoje 888 ----> http://www.pinkbike.com/photo/4422193/ tak wygladało zaraz po polerce , pozniej powłoka zrobiła sie matowa i wychodziły takie malutkie kropki http://www.pinkbike.com/photo/4614290/
maciekbike

Postprzez Mervis » 16.02.2012 13:34:11

diskordia napisał(a):"adna twarda warstwa się nie robi- golenie ciemnieją trochę po jakimś czasie i tracą połysk- "

Diskordia, jeśli nie-wiesz do końca to się nie odzywaj, aluminium jak i magnez się utleniają i na powierzchni masz tlenki, to się bodajże nazywa korozja powierzchniowa
Mervis

Postprzez diskordia » 16.02.2012 18:00:11

Mervis napisał(a):"Diskordia, jeśli nie-wiesz do końca to się nie odzywaj"

czytaj gamoniu posty i oglądaj zdjęcia.
może nie odróżniasz brudu od nalotu? a może sie tylko mondralujesz?
ja przynajmniej dałem konkretne zdjęcie ze swoim amortyzatorem- wypolerowanym na kilka miesięcy przed zrobieniem foty. żadnej twardej warstwy tam nie ma.a nalot jak pisałem bez problemu można usunąć
diskordia

Postprzez Mervis » 16.02.2012 20:27:55

widzę masz poważne problemy z czytaniem, chłopak pyta czy można zostawić gołe alumnium, to mu odpowiedziałem,nie wiem co ma brud z twojego zdjęcia do pytania. A co do tej warstwy to myślisz że to będzie płatami odlatywać ? to są grubości rzędu nanometrów, i można to zauważyć po tym że aluminium matowieje
Wracają do pytania możesz spokojnie zostawić gole, oprócz tego że będzie matowieć nic się dziać nie będzie.
Nie spinaj się tak. :roll:
Mervis

Postprzez drMadej » 16.02.2012 21:31:38

Jest dokładnie tak jak pisze Mervis , zarówno aluminium jak i magnez utleniają się w kontakcie z wilgocią i powietrzem , na powierzchni tworzy się warstwa tlenku która w naturalny sposób zabezpiecza materiał ( coś jak anoda tylko wytworzone w naturalny sposób).Naocznym efektem tego jest właśnie nieregularny nalot ,który wygląda jak zabrudzenie -
http://www.pinkbike.com/photo/5720562/
Nie wiem dokładnie z jakiego stopu są golenie , jednak należy pamiętać że magnez utlenia się bardzo szybko , i jeżeli nie zostanie zabezpieczony może spowodować osłabienie ( częsty problem z klamkami od avida code , które mają słabą powłokę przez co lubią pękać przy mocowaniu przewodu w klamce).
drMadej

Postprzez diskordia » 18.02.2012 13:20:26

mervis pisał że to twarda powłoka- a u mnie na magnezie z fox 40. wystarczy wytrzec to suchą bawełna i wszystko sie sciera do pięknego polysku. moj amor nawet po sezonie nie wyglądał tak żle jak rama i 888 z linków
diskordia

Powrót do Serwis