Forum portalu DH-zone.com

Najwiekszy w Polsce portal kolarstwa górskiego - DH-zone.com / Zaloguj

Teraz jest 21.11.2014 18:25:14

[Amortyzator] Marzocchi 66 Ata 08r. - Serwis

Moderatorzy: GÓRNIK, GgG, quake, MLYNoBIKER, KubaLa, groochas, off_road, motomysz, nikom

[Amortyzator] Marzocchi 66 Ata 08r. - Serwis

Postprzez UfuS78 » 28.10.2011 20:04:23

Witam, jutro zabieram się za serwis moich 66 i takie pytanie ile oleju mam do nich nalać wiem niby ile, tylko polecacie lać tyle co podane jest na stronie Gregorio czy może mniej lub więcej ? i ile powietrza napompować pod wagę 63kg ?
UfuS78

Postprzez Fonika » 29.10.2011 08:15:17

Tak, lej tyle co jest na stronie :)
Pompuj tak jak ci pasuje - napompuj trochę i zobacz czy jest za miękki czy za twardy, jak coś to jeszcze podpompujesz/spuścisz ;) bo na dobrą sprawne nie ma idealnego ciśnienia dla wszystkich o tej samej wadze - jedni wolą jeździć z twardszym amorem, inni z takim co się maksymalnie przylepia do ziemi. Wg. producenta powinien być napompowany tak, aby mieć 30% Sagu (ugięcie amora gdy usiądziesz na rowerze), ale ja przykładowo mam zawsze max 20%
Fonika

Re: [Amortyzator] Marzocchi 66 Ata 08r. - Serwis

Postprzez UfuS78 » 30.10.2011 21:08:08

Dobra jutro będę robił dopiero serwis bo nie było czasu wcześniej. Mam takie głupie pytanie, czy ten korek od tłumika Ata wystarczy podważyć ? Czy może trzeba go jakoś odkręcić ?
UfuS78

Powrót do Serwis